Oversale Service - MORN Technology Co, Ltd.

Shërbimi Oversale

Shërbimi MORNLASER Pre-Sales

12

  • Të përqëndrohet në nevojën çdo klient-së:

tregoni nevojat tuaja ose konfuzionet në lidhje me makina lazer dhe të biznesit lazer, dhe ne do të vënë 100% përpjekje për të ndihmuar ju të gjetur zgjidhjen më të përshtatshme lazer.

  • Pa pagesë Konsultimi dhe Analiza e Tregut:

konsultim falas dhe analiza e tregut lazer janë dhënë për të ndihmuar ju të filloni biznesin lazer dhe për të marrë të kthimit me cilësi MORN të lartë dhe makina ekonomike lazer.

  • Përshtatur produkt Zgjidhje dhe Mbështetje Teknike:

Customized shërbimit mund të plotësojnë nevojat e ndryshme, së bashku me vizatime e lirë dhe gjykim të lirë running. Lifetime mbështetje teknike është ofruar për të gjithë produkt çdo lazer MORN.

  • Bashkëpunimi i biznesit:

Vizitat në fabrikën tonë dhe zyra janë të mirëpritur gjithmonë dhe ju do të përjetojnë një mënyrë të shpejtë dhe efikase për të kontaktuar makina lazer mëngjes e teknologjive të prodhimit.

  • Trajnim profesional, Longer Garanci Lifetime dhe Shërbimi:

shërbim instalimin Overseas, kontrollin në internet të largëta dhe të trajnimit të sigurisë derë më derë janë ofruar. Longer garanci dhe jetës shërbimit mund të bëjnë të ndiheni më siguroi.

MORNLASER Kontrolli i cilësisë

MORN rreptësisht kontrollon cilësinë e çdo produkt lazer të jetë me të vërtetë përgjegjës për punën e sigurt të çdo klient. T'i përmbahet standardeve të cilësisë dhe sigurisë, çdo produkt MORN duhet të përjetojnë procedura strikte provë në fabrikë:
1.Machine & Dukje:
madhësi standarde, llak të mirë dhe saldim, i qartë sistemi i kuvendit qark, dhe pjesë të plotë;
2.Pre-instalimit:
Të gjitha pjesët e makinës dhe komponentët do të para-instaluar në fabrikë për të hequr problemet e mundshme e instalimit konsumatorët mund të vijnë të gjithë.
3. Drejtimin Trial:
running Gjykimi i makinës lazer zbatohet nga përpunimi mostrës, në të cilën të përpunimit me shpejtësi dhe saktësi do të konfirmohet nga konsumatorët. Gjithashtu makinë shkon pa probleme dhe në mënyrë të qëndrueshme, dhe sistemi i kontrollit mund të saktësi kontrollin e makinës. Produkt testuar që mund të mos përmbushur pritjet do të përshtatet derisa të plotësojnë kërkesat.
4.Packing:
Pasi makina është testuar me sukses, pjesët dhe komponentët do të disassembled në procesin e paketimit. Film mbrojtëse, kuti druri dhe kornizë hekuri do të përdoret për të fort paketë makinë për të mos u rrëzuar ose dëmtuar gjatë transportit.

MORNLASER Pas-Sales Service

Pas hapa implementimit shitjes shërbimi
Konsumatorët na kontaktoni për çdo operacion të pahijshme dhe faji makinë nga telefonat, email ose metodat online të komunikimit.
Senior pas shitjes teknikë të analizuar shkakun faji dhe përgjigjen zgjidhje në shënjestër në kohë, jo më shumë se 24 orë.
Mirëmbajtja manuale, video dhe fotografi do të dërgohet për konsumatorët për të ndihmuar të korrigjoj makinë. Dhe teknikët tanë do të monitorojë procesin debugging vazhdimisht.
Nëse konsumatori ka dështuar për të riparuar makinën me zgjidhjet e ofruara, inxhinierët tanë dhe teknikë janë në dispozicion për jashtë shtetit shërbimin derë më derë për të zgjidhur problemet plotësisht.
Rregullisht sërish gjendjen e çdo konsumatorit operacion dhe të paraqesë informacionin makinë.
Ne gjithashtu mund të ofrojë të pavarura pas shitjes shërbimi dhe pjesë për kompjuterin tuaj lazer keni blerë nga furnizues të tjerë. Ashtu si ajo që ne bëjmë për të ndihmuar ata "nevojë për ndihmë!" Post shkrimtarët. Përveç kësaj, në qoftë se ju doni të përmirësuar makinën tuaj lazer ose të zgjeruar biznesin, konsultim falas dhe zgjidhje profesionale mund të sigurohet për ju.
Tel: (+86) 531-5557-2836
Email: inquiry@mornlaser.com
Fax: (+86) 531-8869-2337
Cell: (+86) 17353482006
Wechat: (+86) 17353482006


WhatsApp Online Chat!
WhatsApp Online Chat!