Oversale служба - утро технологија СД, ООД.

Oversale Користење

Користење MORNLASER пред-продажба

12

  • Се фокусира на потребата на секој клиент:

Кажете на вашите потреби или забуни за ласерски машини и ласерски бизнис, а ние ќе се стави 100% напор да ви помогне да се најде на повеќето соодветен ласерско решение.

  • Бесплатни консултации и анализа на пазарот:

бесплатни консултации и анализа на пазарот ласерски се предвидени да ви помогне да ја стартувате ласерски бизнис и се враќа со утро висок квалитет и економски ласерски машини.

  • Прилагодено производ решенија и техничка поддршка:

кориснички услуги може да ги задоволи различните потреби, заедно со бесплатни цртежи и бесплатен пробен период трчање. Доживотна техничка поддршка се нуди за сите секое утро ласерски производ.

  • Деловна соработка:

Посети на нашата фабрика и канцеларија се секогаш добредојдени и ќе доживее брз и ефикасен начин да се поврзеш утро ласерски машини и производни технологии.

  • Професионална обука, подолг гаранција и живот на услуги:

услуги за инсталација во странство, онлајн далечински управувач и безбедноста обука врата врата се нудат. Подолг гаранција и живот на услуги може да направи да се чувствувате спокојни.

MORNLASER контрола на квалитет

Утро строго го контролира квалитетот на секој ласерски производ да биде навистина одговорен за безбедна работа на секој клиент. Да се придржуваат на стандард за квалитет и безбедност, секое утро производ мора да се доживее строги процедури за испитување во фабриката:
1.Machine Изглед:
Стандардна големина, добри и спреј за заварување, јасно коло систем собрание и целосна делови;
2.Pre-инсталација:
Сите машински делови и компоненти ќе биде пре-инсталиран во фабриката за отстранување на потенцијалните проблеми со инсталацијата клиенти може да се среќаваме.
3. Судскиот Управува:
Судскиот водење на ласерски машина е имплементиран од страна на процесирање на примероци, во која брзина на обработка и прецизност ќе биде потврдена од страна на клиентите. Исто така, машината тече непречено и постојано, и системот за контрола може точно да го контролираат машина. Тестиран производ, кој не може да ги исполни очекувањата ќе бидат наместени се додека не се исполнат барањата.
4.Packing:
Откако уредот е успешно тестирана, делови и компоненти ќе се расклопуваат во процесот на пакување. Заштитна фолија, дрвена кутија и железо рамка ќе се користи за цврсто пакет на машината за да се избегне да биде се урна или оштетени за време на транспортот.

MORNLASER по продажбата на услуги

По чекори за спроведување продажба на услуги
Клиенти контактирате за било каква неправилна работа и грешка машина од страна на телефон, e-mail или на интернет методи на комуникација.
Високи по продажбата техничари анализира причината вина и одговор насочени решенија во време, не повеќе од 24 часа.
Одржување прирачник, видео материјали и слики ќе бидат испратени на клиентите да им помогне debug на машина. И нашите техничари ќе го следат процесот на дебагирање постојано.
Ако клиентот не успеа да поправка на машина со понудените решенија, нашите инженери и техничари се достапни за странските врата до врата за решавање на проблемите во целост.
Редовно се ревидира Состојба на секој клиент, како и информации за датотеката машината.
Ние исто така може да обезбеди независни по продажбата на услугата и делови за вашиот ласерски машина што си ја купил од други добавувачи. Исто како и она што го правиме за да им помогне на оние "треба да помогне!" Пост писатели. Освен тоа, ако сакате да го надградите вашиот ласерски машина или прошири бизнис, може да се обезбеди бесплатна консултација и професионални решение за вас.
Тел: (+86) 531-5557-2836
Е-пошта: inquiry@mornlaser.com
Факс: (+86) 531-8869-2337
Мобилен: (+86) 17353482006
WeChat: (+86) 17353482006


WhatsApp Онлајн Chat!
WhatsApp Онлајн Chat!