Ласерски машина за чистење MT-CL50

laser cleaning machine (9)
 • laser cleaning machine (4)
 • laser cleaning machine (1)
 • laser cleaning machine (10)
 • laser cleaning machine (2)
 • laser cleaning machine (3)
 • laser cleaning machine (5)
 • laser cleaning machine (6)
 • laser cleaning machine (7)
 • laser cleaning machine (8)
 • laser cleaning machine (9)

Краток опис:

1. чистење Не-контакт нема да ја оштети дел супстрат;
2. Прецизирај чистење за прецизно позиционирање и прецизни избор големина;
3. Без хемиско загадување, зелена чистење процес;
4. Едноставна операција, автоматски чистење може да се направи од страна на рачни ласерски глава или со робот;
5. Висока ефикасност чистење, заштеда на време;
6. Ласерски чистење систем е стабилен, речиси без одржување.


  параметри

  Пример Слики

  Видео

  барања

  карактеристики:

  Утро ласерска опрема за чистење е нова генерација на површината за чистење високо-технолошки производи. Тоа е многу лесно да го инсталирате, се манипулира и да се постигне автомат. Лесно ракување, вие ќе свртите само на моќ и го отворите уредот, машина ќе се чисти, без хемиски реагенси, без медиуми, нема прашина и вода. Со предност од рачно прилагодување на фокусот, се вклопуваат криви чистење површина, добра површина чистота и така натаму. Ласерски машина за чистење може да се исчисти смола на тема површина, нафтени дамки, дамки, нечистотија, 'рѓа, обложување, обложување, бои, итн

  параметри:

  модел МТ-CL50
  ласерски моќ 50w
  Чистење на тежината главата 2kg
  должина на влакна 5 метри (10 метри може да се изменуваат)
  ширина на скенирање 10-80mm (120mm е задолжително)
  Фокус дијаметар место 0.08mm
  центар бранова должина           1064nm
  фокусна должина 160mm
  опсег прилагодување на моќноста 10% - 100% (прилагодливи градиент)
  Автоматски фокус Да
  Премести начин рака туркање
  Работна температура 0 ℃ ~ 40 ℃
  влажност работата на животната средина ≤80%
  Поставување на животната средина Рамни, без вибрации, без влијание

  Ласерски Чистење-1 ласерско чистење-2

  WhatsApp Онлајн Chat!
  WhatsApp Онлајн Chat!